Menü

AUTOCAD MUFREDATI

2 Ekim 2015 - CAD/CAM EĞİTİMLERİ
AUTOCAD MUFREDATI

auto-1 (1)

AUTOCAD MÜFREDATI

Autocad Programı ile iki boyutlu ve üç boyutlu çizmlerinizi yapabilir, Mimari Makina, İnşaat, Harita, Peyzaş ve benzeri meslek dallarındaki çizimlerinizi imalata göre hazırlaya bilir ,etkili bir imalat çizmi yapabilrsiniz. Autocad 2011 ile birlikte daha etkili üç boyutlu çizimler yapabilir, çizimlerinizin etkili renderlerini alabilirsiniz.

3d max, Maya, Catıa, gibi programlar ile DWG., DXF. geçişleri yapabilirsiniz.

AUTOCAD DERSLERİ Kimler Katılabilir.

Autocad kursuna ; Makina, Harita,İnşaat, Elektrik, Tekstil, Elektronik Mühendisleri ve Teknikerleri, Meslek Lisesi Mezunları,İç Mimarlar, Peyzaj Mimarları ve Teknik çizim işi ile uğraşan herkes katılabilir.

AUTOCAD MÜFREDATI

Bölüm 1 (6 saat) : Baslangıç diyalog kutusu, Dosya kaydı, Autocad ekranı, Kısayol menüleri, 2b silinirik, Kartezyen, 3b, silindirik ve küresel koordinatlar, Nispi koordinatlar, Doğrudan mesafe girmek, Çizim ayarları, Polar trcking sekmesi, Nesne kenetleme modları, Draw toolbarı, Tex toolbarı view toolbarı, Toolbar oluşturma, Seçme biçimleri, Modify toolbarı, Properties kartı, Katmanlar (Layers), İnquary toolbarı, Uygulamalar.

Bölüm 2 (1 saat) : Geometrik Çizimler, Uygulamalar.

Bölüm 3 (1 saat) : Ölçülendirme biçimleri, Toleranslar, Ölçülendirme ayarları, İzometrik çizimleri ölçülendirme, Ölçülerin düzenlenmesi, Uygulamalar.

Bölüm 4 (3 saat) : İzometrik çizim esasları, İzometrik ızgara oluşturma, İzometrik çember oluşturma, Uygulamalar.

Bölüm 5 (5 saat) : Tel kafes ve yüzey modelleme, Ucs toolbarı, Surface toolbarı, Ekranı bölme, Uygulamalar.

Bölüm 6 (6 saat) : Katı modelleme esasları, Solid toolbarı, Solid editing toolbarı, 3 boyutlu çoğalatmalar, Kesit görünüş çıkarma, Uygulamalar.

Bölüm 7 (3 saat) : Katı modelden imalat resmi, Solview komutu kullanımı, Yazıcıdan çıktı alma, Uygulama.

 

Ders Talep Formu

Adınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Talep Ettiğiniz Ders

Özel Mesajınız