Menü

PRO/ENGINEER MUFREDATI

2 Ekim 2015 - CAD/CAM EĞİTİMLERİ
PRO/ENGINEER MUFREDATI

sise-propro_ev

PROENGINEER DERS İÇERİĞİ

PROENGINEER Programı ile 3 boyutlu makina, kalıp ve benzeri tasarımlar yapabilir, yapılan tasarımlarınızın teknik resimlerini, montajlarını ve parça resimlerini otamatik olarak alabilirsiniz. Cosmosworks, Cosmosmotion, Cosmosfloworks ile parçalaırınız analizlerini yapabilirsiniz. Autocad, Catia, Unventor, Mastercam gibi birçok program arasında parça geçişi yapılabilir ve Cam işleme tezgah kodları alınabilir.

PROENGINEER DERSLERİ Kimler Katılabilir

PROENGINEER kursuna; Makina, İnşaat, Elektronik Mühendisleri ve Teknikerleri, Meslek Lisesi Mezunları, Teknik Çizim işi ile uğraşanlar, Plastik Enjeksiyon Kalıbı, Kesme Kalıbı, Sıvama Kalıbı ile uğraşanlar katılabilir.

PROENGINEER MÜFREDATI

A-GİRİŞ, Kullanıcı arayüzü (3 saat) : Eksen ve çizim alanı tanımı, Çalışma klasörünü belirleme, Dosya yönetimi, Tasarım ağacı, Düzlemler, eksen ve orijin tanımı, Sketch tools, Uygulamalar.

B-UNSUR YARATMA, İlişkilendirmeler (3 saat) : Mouse ve klavye kullanımı, Ölçü verme, Extrude unsuru, Uygulamalar Rewollve ve sweep unsurları (4 saat), Blend unsuru (4 saat), Sweep blend, helicel sweep, boundry blend ve variable sweep unsuru (8 saat), Hole, shell, rib, draft, round ve chamfer unsuru (6 saat).

C-UNSUR DÜZELTME (1 saat) : Kopyalama, silme, gruplama, pattern, gizleme, saklama, geri sarma (insert here), fill, projection, wrap araçları (1 saat), yüzey ve eğri kopyalama, aynalama, öteleme ve taşıma (2 saat), Kesişim, birleşim ve kalınlık verme; budama ve uzatma (3 saat).

D-MONTAJ (5 saat) : Sınrlamalar ve serbestlik derecesi, Montaj ortamı, Montaja parça çağırma, Montajda parça oluşturma ve parçada değişiklik yapma, Mechanisma (simulasyon) ve montajın çalışma, çakışma ve girişim analizi, Malzeme atama render işlemleri.

E-SHEET METAL (3 saat) : ac malzeme tanımı, Bend allowance (büküm parametreleri), Sac malzemeyle başlama şekilleri, Katıdan sac malzemeye geçiş, Sac malzemede sıvama ile desen verme ve kabartma oluşturma, İmalat resmi çıkartma ve dxf formatına dönüştürerek laser kesim için hazırlama, Uygulamalar.

F-ÇİZİM (IMALAT RESMI) (5 saat) : Çizim ortamı, çizim araç çubuğu, görünüşler, ölçülendirme, toleranslar.

 

Ders Talep Formu

Adınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Talep Ettiğiniz Ders

Özel Mesajınız